Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Szalay György
2014. augusztus 29.

A Mester

Keresem a hírt a Népszabadság Online oldalán. Kulturális rovat, nagybetű: Meghalt Esterházy Melinda hercegnő. Aki lusta utánajárni, annak annyit róla, hogy egy jó családból való, majd még jobban házasodó prímabalerináról van szó, aki 26 éves korában – ahogy az újság írja – férje iránti szeretetből” visszavonult a pályáról. Gábor (vagy nekünk, tanítványoknak: A Mester) abban a korban még egy másik pódiumon brillírozott, és még csak készült (ő mindenre (fel)készült) a négykezes, színes lapos darabokra. És tudta, hogy a másik előbb-utóbb túljátssza őt. Hogy miért is? Hagyjuk most a sok blablát a korról és az élet rendjéről; szerintem más volt az oka. Mesterünk, mint minden valódi nagy művész: perfekcionista volt.
Kelen Károly
2014. augusztus 28.

Elhunyt Gabos Gábor

A Népszabadság Online-ról vettem: „Hosszú betegség után, nyolcvannégy éves korában meghalt Gabos Gábor zongoraművész. Gabost fiatalkorában óriás tehetségként tartották számon. Rendkívüli virtuozitással játszotta a klasszikus bravúrdarabokat. Hernádi Lajos tanítványa volt a budapesti Zeneakadémián, 1955-ben a párizsi Marguerite Long zongoraversenyen harmadik helyezett lett, 1961-ben első díjat nyert a budapesti nemzetközi Liszt–Bartók zongoraversenyen. Bejárta a világ hangversenypódiumait. Bartók, Brahms, Beethoven, Chopin, Haydn, Liszt és Schubert darabjait játszotta lemezekre. 1968-as Bartók-lemezét a Japán Lemezakadémia nagydíjjal jutalmazta. Liszt Ferenc-díjas, érdemes művész. Szenvedélyes bridzsjátékos volt, sokszoros magyar bajnok és válogatott.”


Kuttner György
2014. augusztus 26.

Darvas 110 – Kvízharang

Lezárjuk a Darvas-évet. Életművéhez híven rejtvénycsokorral. Bridzs-, és sakkrejtvények, életéhez kapcsolható közismereti kérdések teszik majd próbára érdeklődő olvasóinkat. A győztes jutalma pedig egy különleges tárgy lesz Darvas Róberttől…
Szalay György
2014. augusztus 25.

Norvégia a világbajnok – ifi-vb, Isztambul

A 2014-es ifivilágbajnokság csak a rájátszásban kezdődött. Az alábbiakban, több okból, a juniorok küzdelmének kieséses szakaszára koncentrálunk. Az okok szerteágazóak: nem zavarnak személyes szimpátiák, de ami ennél sokkal fontosabb, hogy itt vívták a legszínvonalasabb csatákat. (Meglátásom szerint a legjobb juniorcsapatok a legjobb szeniorokkal vívhatnának szoros meccseket, míg a legjobb serdülők a legjobb női csapatokkal. A legjobb lánycsapatok? Inkább hagyjuk.) (A világbajnok norvégok – a fotó a verseny hivatalos bulletinjéből való)
Kovács Gergely
2014. augusztus 18.

Negyeddöntős a magyar lánycsapat! – ifjúsági világbajnokság, Isztambul

Nagy hajrával beverekedte magát a legjobb nyolc közé a magyar U26-os lányválogatott az isztambuli ifjúsági világbajnokságon. A közvetlen rivális Tajvan ellen az utolsó előtti fordulóban elért 17,49–2,51 pontos siker után kimaradók voltak a magyarok, de nem tétlenkedtek, hanem erősen drukkoltak a lengyeleknek, hogy minél kevesebb pontot engedjenek a törököknek. Ezen a napon a szurkolás is ment: 2,29 század pont maradt a magyar előnyből, így számunkra a negyeddöntővel folytatódik a vb.
Mráz Máté
2014. augusztus 10.

Az igazi kulcslap

– Bocsánat, Főnök, sajnos rossz helyen voltak a kulcslapok – szólt szemét lesütve Munkatárs1 a mindig ideges Kisfőnökhöz. – A pikk és a treff király is az ász-dáma mögött volt. Így nem lehetett teljesíteni a felvételt – tette hozzá halkan.  
Varga István
2014. augusztus 6.

Bridzs, igazság, kupa

Az utóbbi években a Magyar Bridzs Szövetség honlapján többször is olvashattunk kritikus megjegyzéseket a Magyar Kupa jelenlegi lebonyolítási rendszerével kapcsolatban. A bírálók azt nehezményezték, hogy a lebonyolítás nem igazságos. Ezt a véleményüket arra alapozták, hogy a kupa főtábláján, az egyenes kieséses szakaszban nincs kiemelés, azaz nem a (mesterpontok száma alapján értelmezett) játékerő szerint kapnak ellenfelet a csapatok, hanem az előcsatározásokban, azaz a csoportmeccseken elért eredménytől függően.  
Varga István
2014. július 30.

Egy remek teszt

Ez egy szerfelett kedves, rendes cselekedet: egyes emberek, melyek vezetnek egy szervezetet, melyben rengeteg ember festett jelekkel verseng, s erre rendezkedett be, megkerestek egyes festettjeles embereket. Versenyteremben letettek egy rendesen megszerkesztett tesztet, s erre kellett, de nem, nem kellett, ehelyett lehetett felelnetek, emberek.  
Kelen Károly
2014. július 29.

Dzsémsz nélküli világ – Kuttner János (1951–2014)

„Ez van” – mondogatta Dzsémsz Gyurinak, a bátyjának az utolsó napokban. Ez van – akartam mondani a halálhírére, de csak káromkodni tudtam, átkozódni, ahogy szokás, hogy mindig, de tényleg mindig a legjobb srácot ragadja el közülünk a kór. Valami furcsa betegsége volt, az IMP-bajnokság utolsó fordulója után került kórházban, és egyre aggasztóbb volt a helyzet, nem tudta legyőzni a bajt, a múlt hét végén aztán befejeződött küzdelme a halállal.  
Bunth Ágnes
2014. július 27.

Irány Isztambul! – junior világbajnokság

Augusztus 13-án regisztrál lány csapatunk a 2014-es ifi világbajnokságra. Tavaly Wroclawban, az Európa-bajnokságon ötödik helyen végzett a csapat (Bekő Mária, Bekő Zsófia, Bunth Ágnes, Érsek Laura és Fischer Andrea – Nádasi Tibor (NPC), Magyar Ádám (coach)), és ezzel pont kvalifikálta magát az idei isztambuli vb-re. Az eddigi ötből csak az utolsó két Eb-n kvalifikálhattak lánycsapatok is a vb-re, de a magyarok korábban nem jutottak ki. Csapatunk Isztambulban a következő felállásban fog küzdeni: Bekő Mária, Bekő Zsófia, Érsek Laura, Fischer Andrea és Fischer Brigitta, valamint Honti László (NPC) és Mezei Katalin (coach).